COPIC, KARTKA, LIFESTYLE, SATURATED CANARY, SCRAPBOOKING

15. Daj włos.

Tym razem zacznę od prywaty – scrap pod koniec posta.

Wszystko zaczęło się od pomysłu ścięcia włosów, który siedział w mojej głowie od kilku tygodni. W końcu się zdecydowałam, a przez przypadek (dziękuję Joanka-z) dowiedziałam się o akcji DAJ WŁOS. 

DAJ WŁOS to akcja fundacji Rak’n’roll i polega na zbieraniu naturalnych włosów i tworzenia z nich peruk dla osób po chemioterapii.  Peruki nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a koszt jednej jest niewyobrażalny. Dzięki fundacji i akcji DAJ WŁOS powstają peruki, które trafiają do osób, które je potrzebują, co ważne są one darmowe. Dlaczego oddaję swoje włosy?
Sama mam wiele problemów ze zdrowiem, Ci co mnie znają, wiedzą ile przeszłam, operacje, długie pobyty w szpitalach. Jednak nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak straszny jest rak, chemioterapia i wszystko co się z nim wiąże. Dlatego chcę pomóc, choć odrobinkę, skoro moje włosy mogą sprawić uśmiech na twarzy potrzebującej osoby, kobiety – warto.
Moje 28 cm włosów wysyłam jutro z samego do fundacji i nie żałuję decyzji. Włosy na pewno mi odrosną, ale i tak czuję się świetnie w krótkich 🙂

foto

Kilka szczegółów dotyczących fundacji – zaczerpnięte od Joanka-Z
W akcji udział może wziąć każdy. Trzeba pamiętać jedynie o spełnieniu kilku warunków:
1. Włosy przed ścięciem należy umyć bez odżywki.
2. Włosy muszą mieć min. 25 cm! Mogą być farbowane, ale nie rozjaśniane. 3. Włosy dzielimy na kilka partii, splatamy w warkoczyki i zawiązujemy na końcach gumeczki recepturki. Nie wyrównujemy końcówek. Nie mieszany końcówek z nasadą włosa. Zaznaczamy nasadę włosa.  4. Zawijamy w papier i wysyłamy na adres fundacji: Rak’n’Roll, ul. Bagatela 10/17, Warszawa 00-585
Więcej informacji na facebooku fundacji tutaj.

Oczywiście nie wypadało mi wysłać samych włosów – w końcu jestem scraperką! Postanowiłam zrobić coś jeszcze, coś od serca z motywacją dla fundacji i osób walczących z rakiem. Zainspirowana reklamą Always, którą pewnie już większość widziała, jeśli nie tutaj można obejrzeć filmik.
FIGHT LIKE A GIRL!


 

FIGHT LIKE A GIRL

Zgłaszam na wyzwanie w:
1. Craft Szafa #42 Tablica Inspiracji

PAPIERY: Kaisercraft, kolekcja Be-You-Tiful ze scrapki.pl
STEMPLE: Saturated Canary
WYKROJNIKI: Magnolia, 
DODATKI/NARZĘDZIA: Copic markers, dodatki Kaisercraft kolekcja Be-You-Tiful, kwiaty Prima Marketing, Perfect Pearls, maszynowe przeszycia

A może Ty również DASZ WŁOS?
Pozdrawiam, Marta – Pejtoon 🙂

Share:

ArtLand Marta Zaborowska

Nazywam się Marta Zaborowska, mieszkam w Kartuzach, w samym sercu Kaszub.
Tworzę od 2007 r. i od tego czasu scrapbooking jest bardzo ważną częścią mojego życia. Tworzę dzieląc się moją pasją i sercem, bo w każdą swoją pracę wkładam 100% siebie. Dzień bez scrapowania jest dla mnie dniem straconym, po prostu to kocham!

Oprócz pasji do tworzenia projektuję oświetlenie i prowadzę z mężem hurtownię elektryczną i oświetleniową.

mail: zaborowska.art@gmail.com