Seria fantasy o Wiedźminie

Andrzej Sapkowski w pierwotnym założeniu chciał stworzyć cykl opowieści, które nosiłyby tytuł “Krew Elfów”. Z czasem jednak twórca najlepszej poczytnej sagi na polskim rynku literackim odszedł jednak od tego tytułu. Całość została wydana jako saga o Wiedźminie, chociaż Sapkowski wzbrania się przed mówieniem o tym jako saga. Dla niego jest to raczej cykl opowieści ze świata fantasy. Warto dodać, że całość już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Z roku na rok przybywa fanów tych powieści, które wprowadzają nas do bardzo tajemniczego świata. W grudniu 2019 roku na rynku ukazała się Wiedźmin. Tomy 1-8. Pakiet serialowy.

“The Whitcher”

Nowy pakiet tych ośmiu wspaniałych książek ukazał się z okazji wyjścia na rynek telewizyjny serialu o nazwie “The Whitcher”. Odpowiedzialna za niego jest stacja Nertflix, gdzie również ten serial można oglądać. Jeżeli ktoś ma ochotę obejrzeć nowe przygody Wiedźmina w amerykańskim wydaniu, to koniecznie powinien zobaczyć co również od końcówki grudnia 2019 roku Netflix ma do zaoferowania. Przypomnijmy, że za pierwszą ekranizację odpowiada Polska, gdzie główną rolę zagrał Michał Żebrowski. Wiedźmin doczekał się również trzech gier, które również od długiego czasu cieszą się ogromną popularnością. Czym wyróżnia się ten pakiet oprócz wspaniałej treści wciągającej nas do świata Królestw Północy? Pięknymi okładkami. Przy czym pierwszy tom ma obwolutę filmową z głównymi bohaterami grającymi w tym serialu. Pełen pakiet zawiera książki: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, “Sezon burz”.

Wiedźmin z Rivii

Wiedźmin to opowieść o Geralcie z Rivii, który razem z Ciri przemierza Królestwa Północy mając za zadanie pomagać ludziom. W dawnych czasach ludzie również zmagali się z trudnościami dnia codziennego, ubóstwem, żądza bogactwa. Jednak na dodatek do tego wszystkiego dochodzą potwory oraz baśniowe stwory, które wcale nie mają wobec ludzi dobrych zamiarów. Wiedźmin oraz Ciri mają za zadanie pozbyć się ich wszystkich tak, aby ludność mogła wieść spokojny żywot. Na dodatek Wiedźmin bardzo często wikłany jest w różne rozrachunki pomiędzy ludźmi, którzy nie mają wobec siebie dobrych zamiarów ani wobec niego samego. Jak sobie z tym wszystkim poradzi Geralt? Czy będzie mu dane spotkać miłość swojego życia? Czy jednak znany ze swojej kochliwej natury będzie dawał się zwodzić kobietom, które będą chciały wykorzystać go do swoich niecnych celów? Jeżeli ktoś lubi świat fantasy, gdzie nie brakuje różnych, niestworzonych rzeczy, to doskonale będzie czuł się z tymi książkami.

Tree obraz autorstwa freepik - www.freepik.com