ART JOURNAL, JULIE NUTTING, SCRAPBOOKING

38. Art Journal & Julie Nutting

Hejka! Wiem, wiem miałam pokazać świąteczne prace, no ale! W ostatnie wieczory trochę sobie pochlapałam.
Długo zwlekałam, zastanawiałam się nad journalem, aż w końcu napadła mnie myśl – zrobię! I znalazłam sobie bazę (smashowy zeszycik), na biurko wyłożyłam media i zaczęłam zabawę. Co za frajda! Po prostu kombinowanie, masa warstw, odkrywanie nowych materiałów, brak ograniczeń, pełna dowolność, tylko ja i mój świat – spodobało mi się!

Na okładce znalazł się kilkuwarstwowy stempel Julie Nutting od Primy Marketing. Stempel odbiłam kilka razy, w różnych papierach, powycinałam, i pokryłam dodatkowo brokatem oraz pociętą folią (shaved ice). Buźkę stempla zarumieniłam markerami Copic.

Użyłam sporej ilości gesso, na początku, malując nim całą bazę i potem np. gdy chlapań wyszło za dużo. Chlapałam mgiełkami Primy Marketig oraz 13Arts.

Papier z Makowego Pola idealnie nadał się jako sukienka dla lali!

Użyłam też różnych stempli: ScrapBerry’s i 7Gypses.A stemplowałam tuszem distress i momento 🙂

Oprócz lali, głównym elementem okładki są kółeczka zębate. Wybrałam je ze względu na trwające wyzwanie (listopadowe) na scrapki-wyzwaniowo, ale poza tym bardzo mi tu podpasywały. 
Niestety nie udało mi się na czas zdobyć tych oryginalnych, dlatego użyłam zębatek tekturkowych. Pokryłam je gesso, popsikałam mgiełkami i użyłam ciemno szarej pasty strukturalnej z dodatkiem brokatu. Szarą pastę strukturalną użyłam też na brzegach journalna, by go przyciemnić, oraz dookoła lali 🙂

I wiecie co? Już mam chęć na kolejne mediowanie! Czas na pierwszy wpis w moim art journalu!

Pozdrawiam! 🙂
zaborowska.art@gmail.com

FANPAGE       BLOGLOVIN        INSTAGRAM

Share:

ArtLand Marta Zaborowska

Nazywam się Marta Zaborowska, mieszkam w Kartuzach, w samym sercu Kaszub.
Tworzę od 2007 r. i od tego czasu scrapbooking jest bardzo ważną częścią mojego życia. Tworzę dzieląc się moją pasją i sercem, bo w każdą swoją pracę wkładam 100% siebie. Dzień bez scrapowania jest dla mnie dniem straconym, po prostu to kocham!

Oprócz pasji do tworzenia projektuję oświetlenie i prowadzę z mężem hurtownię elektryczną i oświetleniową.

mail: zaborowska.art@gmail.com