Podróż w dorosłe życie

Młodzież ma do dyspozycji na rynku literackim wiele wspaniałych książek, dzięki czemu może fantastycznie spędzić czas. Wolne chwile warto nie tylko poświęcać na smartfony, gdzie można konwersować ze znajomymi. Czas wolny warto również przeznaczyć na pozwanie wielu wspaniałych książek, które bez trudu można otrzymać w wersji tradycyjnej lub elektronicznej. Czytanie to naprawdę wartościowa czynność o której nie warto zapominać, nawet w dobie nowoczesnych wynalazków. Fantastyczną propozycją dla młodych ludzi jest seria “Chłopcy”. Odpowiedzialna jest za nią Jenny Han. Podsumowaniem całej serii jest “Zawsze i na zawsze. Chłopcy. Tom 3” (https://www.taniaksiazka.pl/zawsze-i-na-zawsze-chlopcy-tom-3-jenny-han-p-1290318.html).

Pierwsza miłość

Ciekawostką jest fakt, że jest to kontynuacja historii znanej z filmu “Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Za film odpowiedzialna jest stacja Netflix. Na całą serię składają się trzy powieści. Jeżeli ktoś nie miał jeszcze przyjemności zetknąć się z Larą Jean, to koniecznie musi nadrobić zaległości, dzięki czemu będzie mógł przejść do finału jednej z najbardziej romantycznych opowiadań o miłości. Tak, miłości jakże niezwykłej, bo pierwszej. Gdyby zapytać wybrane grono osób, to z pewnością każdy z nich byłby w stanie opowiedzieć nam ze szczegółami o pierwszej miłości, która pomimo upływu wielu lat zawsze utkwi nam głęboko w pamięci. Po niej może być wielu innych mężczyzn, kobiet w naszym życiu. Jednak pierwsza miłość ma w sobie to “coś”, co na długo utkwi nam w pamięci. Czasem może być nawet tak, że pierwsza miłość to ta jedyna, która trwa przez wiele lat aż do samej śmierci. Czy miłość głównej bohaterki Lary Jean i jej chłopaka Petera Kaminskiego będzie taka sama?

Życiowe rozterki

Główna bohaterka razem ze swoim wybrankiem właśnie wyjaśnili pomiędzy sobą wszystkie niedopowiedzenia i cieszą się własną miłością. Kiedy jednak na chwilę sytuacja się uspokoiła oni stają przed życiową rozterką. Wybór odpowiedniej uczelni, gdzie będą kontynuować naukę. Wszystko byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby obaj trafili do jednej szkoły. Jednak jak się okazuje ich szkoły są oddzielone od siebie o dużą odległość i na pewno nie będzie szansy na codzienne spotkania. Czy miłość na odległość ma sens? Lara zastanawia się, czy nie zerwać z chłopakiem jeszcze przed pójściem na studia. Jej siostra tak zrobiła i obecnie namawia ją do tego samego. Kocha Petera ale boi się, że odległość i tak zniszczy ich związek. “Zawsze i na zawsze. Chłopcy. Tom 3” Jenny Han to najlepsze podsumowanie całej serii, które wyjaśni w końcu, czy pierwsza miłość ma szansę na coś dłuższego, bardziej trwałego? Czy też okaże się miłym, aczkolwiek bolesnym wstępem do trudnego, dorosłego życia?

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Finał serii erotycznej

Blanka Lipińska zaprasza nas do świata… seksu. Ale jest to seks w swojej najlepszej odsłonie przy pomocy wspaniałych książek, które poznają nas z nowym wymiarem literatury. Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy literatura z gatunku erotyka może być dobra, to po przeczytaniu książek autorstwa Lipińskiej na pewno pozbędzie się już wszystkich wątpliwości. Autorka polskiego Greya zafundowała swoim czytelnikom coś naprawdę wspaniałego, czego jeszcze nie otrzymaliśmy w tak subtelnej i porywającej wersji od polskiego autora. Jest to wspaniały dowód na to, że i Polska potrafi czymś zachwycić świat – nie tylko jeżeli chodzi o sport. Warto zapoznać się z finałem wspaniałej trylogii Blanki Lipińskiej pt.”Kolejne 365 dni“.

Rok zmian

Najpierw było “365 dni”. Czy można kogoś pokochać w rok? Jak okazało się w przypadku Laury i Massimo – jak najbardziej. Może wstęp do tej miłości nie był tak tradycyjny jak u wielu innych par, jednak udało się porozumieć między sobą tym dwojga ludziom z odmiennych światów. Potem był “Ten dzień”, czyli druga część serii przygód Polki i Sycylijczyka, który stoi na czele mafii – najgroźniejszej i najbrutalniejszej przed którą drżą inne gangi. Na dodatek okazało się, że Laura jest w ciąży. Oboje ukrywają ten fakt jak najdłużej się da, aby zapewnić kobiecie i dziecku bezpieczeństwo. Laura nie mówi nic nawet swojej przyjaciółce. Czas na finał serii, który odpowie na wiele pytań odnośnie przyszłości głównych bohaterów. W tej części okazuje się, że bezpieczeństwo całej rodziny zostało zagrożone a Laura lezy postrzelona w szpitalu w śpiączce. Jej stan jest bardzo poważny. Na tyle, że Massimo musi wybierać – życie żony czy dziecka?

Rok na wyjaśnienia

Massimo zdecydował, że nie może żyć bez ukochanej. Laura przeżyła, jednak dziecka już nie było. Przez to małżeństwo Polki i Sycylijczyka chyli się ku upadkowi. Massimo popada w nałóg. Laura szuka pocieszenia w pracy rzucając się w jej wir. Do tego szuka zrozumienia u… Nacho, który przecież stał wcześniej za jej porwaniem. Jak ułoży się ta skomplikowana historia? Czy związek, który zaczął się tak nieoczekiwanie ma jeszcze szansę na to aby przetrwać? Czy miłość, która wybuchła tam gorącym ogniem pożądania przetrwa? Warto się tego dowiedzieć. “Kolejne 365 dni” to książka, gdzie zostanie wyjaśnionych i zakończonych wiele wątków, które można było napotkać na stronach całej serii. Nie zabraknie oczywiście scen pełnych erotyki, które na pewno wzbudzą ogień pożądania u niejednej kobiety. Drogie Panie! Ta książka na pewno nie pozwoli Wam na spokojne sny przez całą noc.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Seria fantasy o Wiedźminie

Andrzej Sapkowski w pierwotnym założeniu chciał stworzyć cykl opowieści, które nosiłyby tytuł “Krew Elfów”. Z czasem jednak twórca najlepszej poczytnej sagi na polskim rynku literackim odszedł jednak od tego tytułu. Całość została wydana jako saga o Wiedźminie, chociaż Sapkowski wzbrania się przed mówieniem o tym jako saga. Dla niego jest to raczej cykl opowieści ze świata fantasy. Warto dodać, że całość już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Z roku na rok przybywa fanów tych powieści, które wprowadzają nas do bardzo tajemniczego świata. W grudniu 2019 roku na rynku ukazała się Wiedźmin. Tomy 1-8. Pakiet serialowy.

“The Whitcher”

Nowy pakiet tych ośmiu wspaniałych książek ukazał się z okazji wyjścia na rynek telewizyjny serialu o nazwie “The Whitcher”. Odpowiedzialna za niego jest stacja Nertflix, gdzie również ten serial można oglądać. Jeżeli ktoś ma ochotę obejrzeć nowe przygody Wiedźmina w amerykańskim wydaniu, to koniecznie powinien zobaczyć co również od końcówki grudnia 2019 roku Netflix ma do zaoferowania. Przypomnijmy, że za pierwszą ekranizację odpowiada Polska, gdzie główną rolę zagrał Michał Żebrowski. Wiedźmin doczekał się również trzech gier, które również od długiego czasu cieszą się ogromną popularnością. Czym wyróżnia się ten pakiet oprócz wspaniałej treści wciągającej nas do świata Królestw Północy? Pięknymi okładkami. Przy czym pierwszy tom ma obwolutę filmową z głównymi bohaterami grającymi w tym serialu. Pełen pakiet zawiera książki: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, “Sezon burz”.

Wiedźmin z Rivii

Wiedźmin to opowieść o Geralcie z Rivii, który razem z Ciri przemierza Królestwa Północy mając za zadanie pomagać ludziom. W dawnych czasach ludzie również zmagali się z trudnościami dnia codziennego, ubóstwem, żądza bogactwa. Jednak na dodatek do tego wszystkiego dochodzą potwory oraz baśniowe stwory, które wcale nie mają wobec ludzi dobrych zamiarów. Wiedźmin oraz Ciri mają za zadanie pozbyć się ich wszystkich tak, aby ludność mogła wieść spokojny żywot. Na dodatek Wiedźmin bardzo często wikłany jest w różne rozrachunki pomiędzy ludźmi, którzy nie mają wobec siebie dobrych zamiarów ani wobec niego samego. Jak sobie z tym wszystkim poradzi Geralt? Czy będzie mu dane spotkać miłość swojego życia? Czy jednak znany ze swojej kochliwej natury będzie dawał się zwodzić kobietom, które będą chciały wykorzystać go do swoich niecnych celów? Jeżeli ktoś lubi świat fantasy, gdzie nie brakuje różnych, niestworzonych rzeczy, to doskonale będzie czuł się z tymi książkami.

Tree obraz autorstwa freepik - www.freepik.com